Çiçeklerin Anlamları

Kırmızı gül: Aşkı ve tutkuyu ifade eder. Çiçekçilikte en çok tercih edilen renktir. 

Beyaz gül: Saflık ve temizliği ifade eder. Gelin el çiçeği buketinde en çok tercih edilen renktir.
Pembe gül: Gönlüm sende anlamını ifade eder. Gelin el çiçeği buketlerinde pembe tonlar son yılların en fazla rağbet gören rengidir.
Sarı gül: Sıcak sevgiyi ifade eder. Çiçekçilikte çok nadir bulunan özel bir renktir.

Turuncu gül: Benim için özelsin anlamını ifade eder. Son yıllarda dünya pazarında çokça tercih edilen trend renklerin içerisine girmiştir.
Mavi gül: Eşsizlik ve büyük aşkı ifade eder. Doğada bulunmayan bir renktir. Alttan boya vererek veya gül mavi boya ile boyanarak yapılır.
Beyaz orkide: Masumiyeti ve zarafeti ifade eder. Çoğunlukla tercih edilen renktir. Bakımına dikkat edildiği sürece uzun süre çiçekleri kalıcı olur.
Fuşya orkide: Saflığı ve sevimliliği ifade eder. Son zamanlarda tercih edilen bir renktir. Bakımına dikkat edildiği sürece uzun süre kalıcıdır.
Mor orkide: Asaleti ifade eder. Sürekli bulunan bir renk değildir. Dayanıklı ve kalıcıdır.
Mavi orkide: Aşkların en büyüğü anlamını ifade eder. Nadir uygulama yapılan bir renktir. Dayanıklı ve gösterişlidir.

Kırmızı antoryum: Aşkın zarafeti ve ateşli bir aşk anlamını ifade eder. Buket, aranjman gibi çiçek tasarımlarında egzotik bir hava katar. 
Beyaz antoryum: Sadeliği ifade eder. Buket, aranjman gibi çiçek tasarımlarında egzotik bir hava katar.

Yeşil antoryum: Aşkın en doğal hali anlamını ifade eder. Buket, aranjman gibi çiçek tasarımlarında egzotik bir hava katar.
Pembe antoryum: Sevginin en tatlı anlamını ifade eder. Buket, aranjman gibi çiçek tasarımlarında egzotik bir hava katar.